Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Tagi
 

Jak zamontować taras wentylowany? Podkładki pod płyty tarasowe

0

Planując wykonanie na naszym tarasie lub balkonie podniesionej posadzki musimy pamiętać o wyposażeniu się w odpowiednie, niezbędne materiały. Jednymi z nich są podkładki tarasowe, dzięki którym zwiększysz trwałość oraz stabilność swojej posadzki, a także wyrównasz ewentualne nierówności w podłożu. Wsporniki tarasowe mają zastosowanie przy wielu rodzajach posadzek, między innymi z płyt betonowych, ceramicznych, kamiennych, ale też przy zastosowaniu desek tarasowych. Zapewniają one skuteczne odprowadzanie wody, i  cyrkulację powietrza, dzięki czemu materiały nie są narażone na zawilgocenie. Podłogę układa się na podkładkach dystansowych, które oddzielają ją od podłoża. Montaż jest bardzo prosty i nie powinien sprawić problemów, nie wymaga stosowania uszczelnień, fug, klejów oraz zapraw cementowych, które bardzo często pękają i z biegiem lat tracą kształt.

Posadzka wentylowana montowana na podkładkach dystansowych

Taras wentylowany – odprowadzanie wody z tarasu lub balkonu 

Konstrukcja tarasu wentylowanego pozwala na to by powstała podczas opadów deszczu lub śniegu woda mogła bez problemu wnikać w szczeliny między płytami. Dzięki temu nie zbiera się ona na powierzchni, tylko swobodnie spływa po warstwie hydroizolacyjnej aż do krawędzi tarasu, gdzie zostaje bezpośrednio odprowadzana do rynny lub na zewnątrz tarasu. Stosując tę metodę bez problemu możemy postawić na płyty betonowe i kamienne, które w przypadku tradycyjnego montażu mają tendencję do nasiąkania. Świetnym wyborem będą również płytki ceramiczne wielkoformatowe mające skłonność do pęknięć, gdy kładzie się je bezpośrednio na zaprawę. Układanie takich posadzek na podkładkach dystansowych znacznie obniża stopień ich narażenia na powstawanie uszkodzeń. Taki rodzaj montażu chroni również warstwę hydroizolacyjną przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych.

Jak zrobić podniesiony taras?

Wsporniki tarasowe pozwalają także na remont starego tarasu, w którym uprzednio zastosowano płytki ceramiczne położone na kleju. W tym przypadku stosuje się wsporniki o niskiej wysokości np. 12 mm. Bezinwazyjność instalacji płyt przy wykorzystaniu podkładek tarasowych jest zdecydowanie największym udogodnieniem w przypadku podejrzenia wystąpienia awarii. Podkładki pozwalają na szybki demontaż pojedynczych płyt, dzięki czemu mamy wgląd w przestrzeń pod posadzką. Mimo że system ten pozwala na samodzielny montaż, powinniśmy mieć na uwadze możliwość napotkania ewentualnych trudności. Musimy mieć pewność, że woda ściekająca z płytek nie będzie zbierała się przy krawędziach, a pod posadzką nie zalegną zanieczyszczenia. Kładzione płyty muszą stanowić stabilne podłoże, które nie będzie klawiszowało, rozsuwało się czy tworzyło nierówności. Jeśli nie mamy pewności, że wykonana przez nas posadzka w przyszłości nie sprawi tam problemów powinniśmy zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnych monterów. Specjalista posiadający doświadczenie w tego rodzaju instalacjach zwróci uwagę na wszystkie szczegóły i mankamenty tarasu, sporządzi projekt, a także dobierze odpowiednie podkładki tarasowe oraz inne, potrzebne materiały.

Wspornik tarasowy – podkładki pod taras wentylowany 

W naszym asortymencie posiadamy podkładki pod taras wentylowany renomowanej marki Renoplast. Innowacyjny system wsporników pozwala na szybki i łatwy montaż poszczególnych elementów posadzki. Produkty marki Renoplast zostały zaprojektowane tak, by w przyszłości ułatwiały wykonywanie prac konserwacyjnych, a w razie uszkodzenia jednego z elementów wymiana była szybka i nie sprawiała kłopotów.

Podkładki tarasowe Renoplast 

Podkładki umożliwiają wykonanie posadzek na balkonach lub tarasach podniesionych (wentylowanych), wraz z podposadzkowym odprowadzaniem wody. Niezależnie od tego, jaka izolacja została zastosowana, wsporniki marki Renoplast mogą być stosowane przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. W razie remontu czy jakichkolwiek napraw można je łatwo zdemontować bez ingerencji w posadzkę i niszczenia jej. Wsporniki marki Renoplast występują 3 rodzajach.

Podkładka tarasowa SMART  

specjalna, modułowa budowa pozwala na niezależne podparcie płyt posadzki w każdym ich punkcie. Krążki dystansowe umożliwiają stabilne niwelowanie ewentualnych nierówności w podłożu. Występują w różnych grubościach – 0,5 mm, 1 mm, 2 mm, 3 mm. Podkładka SMART dzięki swojej budowie idealnie sprawdzi się w użyciu z tulejami dystansowymi, pozwala wówczas podnieść posadzkę do 20 cm. Podkładki występują w dwóch rozmiarach fugi: 2 mm, 5 mm. Do podkładek tarasowych SMART możemy również zatosować rury dystansowe. 

Podkładka tarasowa UNI

Podkładki te mają przeznaczenie do posadzek z płyt grubowarstwowych ceramicznych, kamiennych lub betonowych, układanych bezpośrednio na warstwie hydroilozacji. Zastosowanie klinów poziomujących umożliwia płynną regulację wysokości w zakresie 12-20 mm, co pozwala na bardzo prostą i szybką niwelację ewentualnej nierówności podłoża. 

Podkładka tarasowa RENOPAD

Ten rodzaj wsporników jest dedykowany do posadzek wentylowanych. Podkładki RENOPAD posiadają wymienne nakładki, dzięki czemu mogą być stosowane zarówno w przypadku posadzek układanych z płyt ceramicznych, kamiennych lub betonowych, jak i tych z desek drewnianych na legarach lub kompozytowych. Wykręcane podkładki RENOPAD są dostępne w dwóch wariantach dedykowanych pod płyty tarasowe oraz deski tarasowe. Występują w 5 rozmiarach – od 17 mm do 195 mm wysokości.

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na naszego bloga:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium