Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Tagi
 

Jak zabezpieczyć balkon przed przeciekaniem?

0

Mieszkańcy bloków i kamienic z pewnością wiedzą, jak przydatne jest posiadanie balkonu, jeśli w mieście chcemy zażyć, chociaż odrobiny wytchnienia i relaksu. W cieplejsze dni bardzo miło jest usiąść na nim z kubkiem kawy i książką w szczególności, gdy nie mamy możliwości wyjazdu i wypoczynku poza miastem. Bardzo często jednak nasze wyobrażenia o przyjemnym spędzaniu czasu na balkonie w rzeczywistości nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Odpadające płytki, korozja na okapnikach, zniszczone fugi, zbierająca się wilgoć, grzyb i pleśń to tylko nieliczne czynniki, które skutecznie odbierają nam przyjemność z przesiadywania na zewnątrz. By temu zapobiec warto pomyśleć o remoncie balkonu uwzględniając skuteczną i dobrze dobraną hydroizolację.

Jak zabezpieczyć balkon przed przeciekaniem?

Hydroizolacja balkonu 

Nowy balkon lub niedawno remontowany tak naprawdę nie daje 100% pewności, że w przyszłości nie będzie sprawiał nam problemów. Niewłaściwie zastosowane materiały podczas budowy mogą skutkować tym, że już po kilku latach na balkonie pojawią się zacieki. Źle wykonana hydroizolacja nie zapewni pełnej szczelności, a woda zbierająca się pod posadzką uszkodzi ją. Ponadto ciągle panująca wilgoć może wnikać w głąb budynku i powodować poważne uszkodzenia w elewacji i innych elementach budynku, które na co dzień nie są widoczne, ale w przyszłości mogą doprowadzić do kosztownej i skomplikowanej odbudowy. Jeśli chcemy cieszyć się pięknym balkonem wiosną i latem, już teraz warto pomyśleć, jak skutecznie go zabezpieczyć.  

Dlaczego woda zalega na tarasie lub balkonie?

Woda jest niezbędna do życia naszej planety i każdego żyjącego organizmu. Niestety jej natura jest bardzo nieprzewidywalna. Świat nie poradzi sobie w przypadku braku wody, natomiast jej nadmiar potrafi siać spustoszenie i doprowadza do wielu zniszczeń.

Długotrwałe opady deszczu i zalegająca woda przyczyniają się do powstawania wielu uszkodzeń na naszych balkonach lub tarasach. Woda, to odwieczny wróg elewacji każdego budynku. Jej niepożądane działania na początku nie ukazują żadnych objawów, ponieważ dostaje się ona w miejsca niewidoczne dla nas na co dzień. Warto zatem monitorować stan elewacji na bieżąco i wykrywać najmniejsze usterki, które będziemy w stanie w łatwy sposób naprawić.

Uszkodzenia na balkonach i tarasach powstające na skutek zalegającej wody

  • Zalegająca woda na balkonie lub tarasie może również przedostawać się w głąb budynku i prowadzić do wzrostu wilgotności w jego pomieszczeniach. To z kolei przyczynia się do powstawania grzybów oraz pleśni, które są szkodliwe na naszego zdrowia. 
  • Częste opady deszczu przyczyniają się do powstawania korozji na metalowych elementach naszej elewacji, takich jak kratki wentylacyjne czy profile okapowe. Korozja może wpłynąć na osłabienie konstrukcji budynku, co w późniejszym czasie doprowadza do powstania poważnych awarii.
  • Długotrwałe zaleganie wody na naszym balkonie lub tarasie może doprowadzić także do uszkodzeń posadzki i znajdującej się pod nią warstwy izolacyjnej. Przez nieszczelności w izolacji woda będzie przedostawała się do struktur budynku.

Kluczem do uniknięcia tych problemów jest zadbanie o to, by nasz balkonu lub taras były wykonane z jak najlepszą starannością. Dlatego tak ważne jest, by już na etapie projektu i planowania naszego miejsca wypoczynku dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje wykonania i dobrać jak najlepsze materiały budowlane i wykończeniowe. Wybieraj tylko produkty najwyższej jakości przeznaczone do użytku zewnętrznego, ponieważ tylko takie będą odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jak uszczelnić balkon żeby nie przeciekał? Hydroizolacja tarasu lub balkonu

W Super Profile znajdziesz wiele materiałów, które będę potrzebne Ci do wykończenia swojego balkonu lub tarasu. Posiadamy membrany EPDM i PVC, niezbędne do zastosowania jako warstwa izolacyjna pomiędzy podłożem, a posadzką np. wentylowaną czy z płytek żywicznych lub ceramicznych. To łatwe w użyciu produkty zabezpieczające taras i balkon przed zawilgoceniem. 

  • Dobra hydroizolacja to podstawa. Hydroizolacja stanowi warstwę uszczelniającą, dlatego powinna być wytrzymała i łatwa w montażu. Do uszczelnienia posadzki balkonu świetnie sprawdzi się membrana EPDM
  • Przed montażem warstwy izolacyjnej pamiętaj o tym, by odpowiednio przygotować podłoże. Powinno być one dokładnie oczyszczone, pozbawione wszelkich nierówności i ubytków, a także zagruntowane. 
  • Należy także zachować lekki spadek, dzięki czemu woda powstała podczas opadów deszczu lub śniegu będzie mogła swobodnie spływać za zewnątrz budynku.
  • Bardzo ważną kwestią jest również wybór i odpowiedni montaż profili okapowych. Słabej jakości produkty po pewnym czasie mogą się odkształcać i niszczeć. Ponadto, jeśli materiał nie zostanie odpowiednio zabezpieczony szybko pojawi się na nim rdza. 

Profile okapowe Renoplast

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz profile okapowe renomowanej marki Renoplast. Zostały one wykonane z wysokiej jakości aluminium. Materiał ten jest lekki, a zarazem bardzo trwały, nie stanowi zatem obciążenia dla posadzki. Dodatkowo każdy z okapników został pokryty powłoką antykorozyjną, która chroni materiał przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i korozją. Wybierając profile okapowe do swojego balkonu lub tarasu pamiętaj o tym, by wybrać te, które są dedykowane do rodzaju Twojej posadzki.

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na naszego bloga:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium