Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Tagi
 

Uszkodzenia balkonów i tarasów wiosną i latem

0

Wiosna i lato to czas, kiedy najczęściej spędzamy czas wolny na naszych balkonach i tarasach. Ciepłe i słoneczne dni zachęcają do relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Przyjemnie jest usiąść z kawą i książką na zadbanym tarasie lub balkonie, prawda? Warto więc pamiętać o tym, że tak samo jak zimą czy jesienią również i w cieplejsze pory roku balkony i tarasy narażone będą na różne uszkodzenia, jeśli nie zadbamy o nie w odpowiedni sposób.

Uszkodzenia balkonów i tarasów wiosną i latem

Przyczyny uszkodzeń tarasów i balkonów 

Największym wrogiem naszego balkonu lub tarasu wiosną oraz latem zdecydowanie jest słońce i towarzyszące mu wysokie temperatury. Całodniowa ekspozycja naszego balkonu lub tarasu na bezpośrednie działanie słońca może powodować odkształcanie się płytek, pęknięcia lub złamania np. drewnianych elementów. Słońce może również blaknięcie i rozjaśnianie farby, co powoduje zanikanie kolorów, przez co nasz balkon lub taras traci estetyczny wygląd. Dlatego tak ważne jest, by wybierać tylko dobrej jakości materiały, które będą odporne na promieniowanie słoneczne.

Wiosną i latem zazwyczaj pogoda jest sprzyjająca. Zdarzają się jednak dni, w których pojawiają się deszcze i burze. Deszcz, szczególnie jeśli jest obfity, może powodować różnego rodzaju uszkodzenia na balkonie lub tarasie. Jeśli podczas projektowania czy remontu balkonu lub tarasu nie zadbamy o to, by został on wykonany we właściwy sposób w przyszłości nasze miejsce wypoczynkowe może nam stwarzać wiele problemów.

Hydroizolacja tarasu 

Musimy pamiętać między innymi o tym, by pod posadzką został zachowany odpowiedni spadek, dzięki któremu woda będzie mogła swobodnie spływać. Ważne jest także zastosowanie dobrej hydroizolacji, dzięki której woda nie będzie przedostawała się pod warstwy elewacji. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz różne membrany i uszczelnienia, które pozwolą Ci na odpowiednie zabezpieczenie swojego balkonu lub tarasu. Warto zwrócić uwagę na membrany EPDM lub PVC – to niezawodne produkty, które w szybki i łatwy sposób zainstalujesz pod swoją posadzką.

Profile okapowe do tarasu i balkonu

Kluczem do bezproblemowego balkonu i tarasu są również wysokiej jakości profile okapowe. Sprawią one, że woda gromadząca się na posadzce będzie mogła swobodnie spływać na zewnątrz budynku, nie czyniąc przy tym żadnych szkód. Deszcz może przyczynić się również do powstawania korozji np. na metalowych elementach. Dlatego tak ważne jest, by dobierać właściwe materiały, które będą odporne na zmienne warunku atmosferyczne. W SuperProfile oferujemy profile okapowe, które produkowane są wyłącznie z wysokiej jakości blachy aluminiowej, która dodatkowo pokrywana jest warstwą antykorozyjną oraz powłoką poliestrową. Dzięki temu prawdopodobieństwo wystąpienia korozji jest zdecydowanie mniejsze.

Zabezpieczenie tarasu 

W dni, które są obwite w wysokie temperatury nie zapominajmy również o tym, że pogoda lubi być zmienna. Gwałtowna burza i wiatr mogą przynieść ze sobą wiele uszkodzeń na balkonie lub tarasie. Silny wiatr może uszkodzić nie tylko rośliny, meble ogrodowe czy dekoracje – może spowodować także poważne uszkodzenia konstrukcji samego balkonu lub tarasu. Dlatego też ważne jest, aby upewnić się, że wszystko na naszym balkonie lub tarasie jest bezpiecznie i odpowiednio zamocowane i mocno przytwierdzone. Pamiętaj o zastosowaniu odpowiednich produktów mocujących, które są odporne na warunki atmosferyczne i przeznaczone wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Nasze balkony i tarasy to wspaniałe miejsca, w których możemy zrelaksować się i odpocząć od zgiełku i trudności dnia codziennego. Musimy jednak pamiętać o tym, że mogą one być narażone na różnego rodzaju uszkodzenia tak naprawdę przez cały rok. Aby im zapobiec regularnie sprawdzaj i konserwuj swój balkon lub taras, dzięki temu wykryjesz ewentualne usterki na wystarczająco wczesnym etapie i z łatwością je naprawisz, a Twoje miejsc wypoczynku posłuży Ci przez długie, długie lata.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium