Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Tagi
 

Przyczyny uszkodzeń posadzek ceramicznych

0

Płytki ceramiczne są jednym z najczęściej wybieranych produktów do zastosowania jako posadzka balkonowa. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ są trwałe, łatwe do utrzymania, a także cechują się estetycznym wyglądem. Warto pamiętać jednak o tym, że nawet najlepiej wykonana posadzka ceramiczna może ulec uszkodzeniu, jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczona lub konserwowana.

Przyczyny uszkodzeń posadzek ceramicznych

Przyczyny uszkodzeń posadzek ceramicznych na balkonach i tarasach?

Zalegająca woda na balkonie lub tarasie 

Jest ona głównym czynnikiem, który może uszkodzić posadzkę ceramiczną na balkonie, ponieważ może dostawać się pod płytki poprzez szczeliny lub nieszczelności w izolacji. W takiej sytuacji może wystąpić zjawisko rozszerzania się i pękania płytek.

Wysoka lub niska temperatura

Skrajnie wysokie lub niskie temperatury, z którymi mamy do czynienia podczas np. zimowych mrozów lub wakacyjnych upałów, mogą powodować pękanie lub odkształcanie się płytek ceramicznych.

Złe użytkowanie tarasu 

Częste i niewłaściwe użytkowanie posadzki ceramicznej również może przyczynić się do jej uszkodzenia. W szczególności, gdy stawiamy lub często przesuwamy po jej powierzchni bardzo ciężkie przedmioty takie jak meble. Takie czynności mogą prowadzić do powstawania zarysowań i pęknięć.

Konserwacja i czyszczenie tarasu  

Niedbałość o odpowiednią pielęgnację posadzki ceramicznej może prowadzić do powstawania ciężko zmywalnych zabrudzeń i zarysowań, a nawet do poważnych uszkodzeń powierzchni. 

Słaba jakość wykonania tarasu lub balkonu 

Posadzki ceramiczne oraz elementy potrzebne do ich montażu wykonane z niskiej jakości materiałów będą znacznie szybciej ulegać uszkodzeniom.

Trwała posadzka ceramiczna na taras lub balkon

Należy pamiętać o tym, że już sam etap planowania remontu, a następnie przygotowania powierzchni, na której będą montowane płytki ceramiczne jest kluczową kwestią. Aby posadzka ceramiczna służyła nam przez wiele lat należy stosować się do kilku istotnych zaleceń.

  • Przed przystąpieniem do montażu płytek ceramicznych dokładnie zabezpiecz i odizoluj podłoże by w przyszłości uniknąć zbierania się pod nimi wilgoci. W tym celu zastosuj odpowiednie materiały izolacyjne, które będą dopasowane do rodzaju płytek.
  • Pamiętaj o zastosowaniu odpowiednich produktów okapowych, które są odpowiedzialne za odprowadzanie wody z posadzki. Brak zastosowania okapników może powodować nie tylko zaleganie wody na posadzce, doprowadzające do jej uszkodzenia - zalegająca woda może zacząć ściekać po ścianach elewacji, a następnie wnikać w głąb budynku. Zawilgotniałe pomieszczenia niestety są idealnym środowiskiem dla grzybów i pleśni.
  • Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy, która pozwoli Ci na przeprowadzenie prawidłowego i bezproblemowego remontu na Twoim balkonie, najlepiej powierz tę pracę specjalistom. Źle przeprowadzone etapy remontu mogą w przyszłości doprowadzić do powstawania wielu poważnych uszkodzeń. Miej na uwadze, że warto wybierać tylko produkty najwyższej jakości. Odpowiednio dobrane i fachowo zastosowane będą gwarancją bezusterkowego balkonu na długie lata.

Pamiętaj, że w SuperProfile zawsze chętnie doradzimy i pomożemy w doborze odpowiednich produktów. Zachęcamy do kontaktu – nasi specjaliści czekają na Ciebie.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium