Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi
 

Profile okapowe i schodowe do posadzek ceramicznych

0

Planując remont balkonu lub tarasu warto wcześniej zorientować się jakie materiały będą nam potrzebne do zastosowania na zewnątrz budynku. Nie ważne, czy jesteś profesjonalnym wykonawcą, czy samodzielnie chcesz podjąć się prac wykończeniowych, musisz wiedzieć jak ważne jest odpowiednie wykonanie posadzki.

Profile okapowe i schodowe do posadzek ceramicznych

Profile okapowe i schodowe do posadzek ceramicznych

Jeśli przez wiele lat chcesz cieszyć się trwałym balkonem, tarasem, a także schodami zewnętrznymi, pamiętaj o właściwym wykończeniu okapu oraz schodów. Profile okapowe
i schodowe muszą posiadać odpowiednie powłoki antykorozyjne, by w przyszłości nie sprawiały nam problemów np. z rdzą. Produkty marki Renoplast są malowane proszkowo według standardów Qualicoatoraz wykonane z aluminium pokrytego warstwą antykorozyjną.

Bardzo ważne również, by profil był odpowiednio dobrany do posadzki, którą planujemy zastosować na naszych schodach, tarasie lub balkonie. Właściwie dobrany zapobiega zaleganiu wody na posadzce, zapewnia pełną szczelność i ochronę antykorozyjną, redukuje naprężenia termiczne.

Profile okapowe Renoplast – profile do posadzek ceramicznych

Firma Renoplast produkuje profile okapowe oraz schodowe dedykowane różnym rodzajom posadzek. Jednymi z nich są profile dla posadzek ceramicznych (tradycyjnych) kładzionych na zaprawie klejowej:

Profil okapowy K30 – najbardziej popularny i funkcjonalny model profilu okapowego do wykończenia posadzki
z płytek ceramicznych. Jego kształt jest skonstruowany w taki sposób, by zapewniać maksymalną szczelność wzdłuż krawędzi posadzki. Zapewnia tym samym bezproblemowe odprowadzanie wilgoci z warstw podpłytkowych w strefie okapowej.

Profil okapowy K40 – dzięki unikalnemu kształtowi zapewnia maksymalną szczelność wzdłuż krawędzi posadzki, pozwalając tym samym na bezproblemowy odpływ wilgoci z warstw podpłytkowych w strefie okapowej. Znajdujący się na profilu pas podrynnowy umożliwia montaż rynien PCV 75 mm.

Profil okapowy K102 – jest to ekonomiczny profil zapewniający szczelność okapu. Skutecznie odprowadza wilgoć
z warstwy podposadzkowej

Profil okapowy K301 – wyróżnia go charakterystyczny kształt, dzięki któremu mamy pewność, że zalegając woda jest prawidłowo odprowadzana z posadzki.

Profil okapowy K100 – jest to najbardziej ekonomiczny profil, który gwarantuje stabilne połączenie z podłożem,
a także zapewnia kompletne odprowadzanie wody z posadzki.

Profil okapowy K100R – dedykowany posadzkom ceramicznym, które są układane na zaprawie klejowej
z uszczelnieniem podpłytkowym z zastosowaniem zaprawy uszczelniającej. Przy profilu tym istnieje możliwość montażu rynny Renoplast R50.

Profil okapowy K35 – to najbardziej zaawansowany profil okapowy mający szerokie oparcie na podkładzie, który zapewnia szczelność okapu oraz umożliwia odprowadzanie wilgoci z warstw podposadzkowych. Produkt ten występuje w wersji umożliwiającej wykończenie okapów w kształcie łuku. Można połączyć go z rynną systemową Renoplast R50.

Profile schodowe do posadzek ceramicznych

Profil schodowy SC1 i SC2 – służą do wykończenia krawędzi tarasów naziemnych i schodów z posadzkami i okładzinami ceramicznymi. Zapewniają one szczelne połączenie z posadzką, a tym samym skutecznie odprowadzają zalegającą wodę w okapie.

Profil schodowy/cokołowy SC3/PC – jest to profil wykańczający krawędzie tarasów naziemnych i schodów z posadzkami
i okładzinami ceramicznymi w układzie z kompozytową matą drenażową. Zastosowanie tego profilu wraz z matami drenażowymi pozwala na odprowadzanie wilgoci z przestrzeni pod posadzką schodów zewnętrznych lub tarasów.

Montując profil okapowy lub schodowy warto również zadbać o materiały uzupełniające takie jak hak rynnowy, sznur dylatacyjny, taśma uszczelniająca, taśma wzmacniająca, taśma progowa, narożnik uszczelniający czy szablon montażowy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących montażu profili do posadzek ceramicznych zachęcamy do pobrania naszych katalogów oraz do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Super Profile
ul. Witosa 2A, 39-220 Pilzno
biuro@superprofile.pl
tel. +48 534 343 587 / +48 531 892 577

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium