Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Tagi
 

Profile okapowe do posadzek wentylowanych

0

Wykonując remont tarasu lub balkonu musimy wiedzieć, który system profili będzie odpowiedni do zastosowania w naszym przypadku. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele estetycznych rozwiązań, ważne jest jednak by pamiętać również o kwestiach praktycznych. W dzisiejszym artykule opowiadamy o doborze profili okapowych do posadzek wentylowanych.

 

Profile okapowe do posadzek wentylowanych

Profile do posadzek wentylowanych

Prawidłowe wykończenie okapu oraz schodów jest kluczowe, jeśli chcemy przez wiele lat cieszyć się pięknym balkonem, tarasem czy schodami. Profile okapowe i schodowe muszą posiadać odpowiednie powłoki antykorozyjne, by w przyszłości nie sprawiały nam problemów np. z rdzą. Wszystkie nasze profile są malowane proszkowo według standardów Qualicoat. Właściwie dobrany profil zapobiega zaleganiu wody opadowej na posadzce, zapewnia pełną szczelność i ochronę antykorozyjną oraz redukuje naprężenia termiczne. Nieodpowiednie wykończenie posadzki może w przyszłości doprowadzić do znacznych uszkodzeń elewacji.

 

Profile okapowe do posadzek wentylowanych 

Profile do posadzek wentylowanych marki Renoplast, które posiadamy w naszym asortymencie:

Profil okapowy W30 – posiada odpowiednią budowę, która zapewnia oparcie i stabilizację dla płytek posadzkowych znajdujących się wzdłuż krawędzi tarasu. Cechą charakterystyczną profilu okapowego W30 jest to, że posiada bardzo duże otwory odwadniające z unikalnym systemem dodatkowego odwodnienia izolacji. Pomaga to w odprowadzaniu wody przez otwory przelewowe, gdy w podstawowych otworach odwadniających brakuje drożności.

Profil okapowy W30R – jest rozwinięciem dla profilu okapowego W30. Posiada pas podrynnowy, który umożliwia montaż systemy rynnowego 75 mm przy użyciu haków rynnowych MG75 lub G75.

Profil okapowy W35+ – jest profilem dedykowanym na tarasy i balkony, które posiadają posadzkę wentylowaną, układaną z płyt ceramicznych, betonowych lub kamiennych na podkładkach tarasowych.

Profil okapowy K60 – przeznaczony jest do systemów: z posadzką wentylowaną, drenażową lub z desek tarasowych.

Profil okapowy W10 – jego unikalna budowa pozwala na maskowanie czoła tarasu wykorzystując płyty posadzkowe, HPL lub włókno-cementowej o grubości 10 mm.

Profil okapowy W20 – pozwala na maskowanie czoła tarasu przy wykorzystaniu płyt posadzkowych o grubości 20 mm.

Profile schodowe do schodów wentylowanych 

Profil schodowy SW – stosowany jest do wykonania schodów wentylowanych, z posadzką podniesioną. System ten pozwala na właściwe odprowadzanie wody przez otwory odwadniające. Posadzki wentylowane są na tyle bezproblemowe, że w razie potrzeby np. sprawdzenia uszczelnienia czy wyczyszczenia przestrzeni między płytkami, w łatwy sposób możemy zdemontować płytkę. 

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących montażu profili dla posadzek żywicznych zachęcamy do pobrania naszych Katalogów oraz do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Super Profile
ul. Witosa 2A, 39-220 Pilzno
biuro@superprofile.pl
tel. +48 534 343 587 / +48 531 892 577

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium