Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Tagi
 

Jakie profile balkonowe do żywicy – profile okapowe i schodowe

0

Właściwie dobrany profil zapobiega zaleganiu wody na posadzce, zapewnia pełną szczelność i ochronę antykorozyjną, redukuje naprężenia termiczne. Bardzo ważne jest, by profile okapowe i schodowe posiadały odpowiednie powłoki antykorozyjne, aby w przyszłości nie sprawiały nam problemów np. z rdzą. Produkty marki Renoplast są malowane proszkowo według standardów Qualicoat. Zapraszamy do artykułu o tym, jakie profile dobrać do posadzki z żywicy. 

 

Jakie profile balkonowe do żywicy – profile okapowe i schodowe

 

Profile dla posadzek żywicznych

Odpowiednio dobrany profil jest gwarancją ochrony krawędzi naszego balkonu, tarasu lub schodów. W swoim asortymencie posiadamy wiele rodzajów profili okapowych oraz schodowych, które są dedykowane różnym rodzajom posadzek. Możemy podzielić je na 3 grupy: posadzki ceramiczne, wentylowane i żywiczne.

Odpowiednia izolacja balkonu lub tarasu to podstawa, ale warto również zwrócić uwagę na walory estetyczne. Marka Renoplast wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów proponuje 3 wersje kolorystyczne, by każdy miał możliwość dopasowania profilu według własnych upodobań. Profile Renoplast są dostępne w kolorze szarym, grafitowym i brązowym.

Profil okapowy do posadzek żywicznych 

W ofercie naszego sklepu posiadamy profile okapowe przystosowane specjalnie do posadzek żywicznych, należą do nich:

  • Profil okapowy K10 – jest to profil aluminiowy pokryty powłoką poliestrową. Zapewnia szczelne połączenie
    z posadzką i izolacją. Stosuje się go w systemach, które posiadają izolację z zaprawy uszczelniającej lub żywicy.
  • Profil okapowy K10R – dedykowany posadzką żywicznym cienkowarstwowym. Profil ten ma możliwość montażu systemowej rynny Renoplast R50.
  • Profil okapowy K20 – stosuje się go przy posadzkach żywicznych typu „kamienny dywan”. Montowany jest
    w systemach z izolacją z zaprawy uszczelniającej lub żywicy. Posadzka w tym przypadku powinna być wykonana jako mieszanka barwnego kruszywa naturalnego i żywicy poliuretanowej.
  • Profil okapowy K20R – jest to listwa okapowa, którą stosuje się na balkonach i tarasach z posadzkami żywicznymi typu „kamienny dywan”. Profil jest wykonany z wysokiej jakości aluminium z powłoką poliestrową. Można stosować go z aluminiową rynną Renoplast R50 o średnicy 50 mm.

Profile schodowe do posadzek żywicznych 

  • Profil schodowy SZ10/SZ15 – profile schodowe SZ10 i SZ15 stosuje się w pracach związanych z wykończeniem krawędzi schodów i posadzek wykonanych w technologii „kamiennego dywanu”, którego warstwa wynosi 10mm i 15 mm.
  • Profil schodowy V – Profil schodowy V jest alternatywnym rozwiązaniem dla profili SZ10 oraz SZ15. Stosuje się go przy schodach z okładziną żywiczną z wykorzystaniem technologii „kamiennego dywanu”. Pozwala na wykończenie krawędzi stopni z warstwą kamiennego dywanu, przy której grubość warstwy okładzin wynosi 10 mm.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących montażu wybranych profili zachęcamy do pobrania naszych Katalogów oraz do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Bardzo chętnie pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniego systemu.

Super Profile
ul. Witosa 2A, 39-220 Pilzno
biuro@superprofile.pl
Infolinia: 573-580-416

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium