Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Tagi
 

Jak w łatwy sposób obliczyć ilość potrzebnych materiałów? Kalkulator profili

0

Planujesz remont balkonu lub tarasu i właśnie jesteś na etapie dobierania potrzebnych materiałów, ale nie jesteś pewien, ile profili okapowych powinieneś zakupić? Skorzystaj z naszego Kalkulatora profili online! Dzięki niemu w bardzo szybki i łatwy sposób wyliczysz ilość potrzebnych materiałów, które powinieneś zastosować na swoim balkonie lub tarasie.

Jak w łatwy sposób obliczyć ilość potrzebnych materiałów? Kalkulator profili

Kalkulator materiałów budowlanych – profile okapowe 

Specjalnie dla naszych klientów stworzyliśmy prosty w użyciu kalkulator profili. Sprawdź jakie to użyteczne! Wystarczy, że przejdziesz przez 5 poniższych kroków:

Rodzaje profili okapowych – wybór technologii

Wybierz technologię, jaką planujesz zastosować na swoim balkonie lub tarasie. Możesz wybrać jedną z czterech dostępnych propozycji:

- Posadzka wentylowana – rodzaj płyt grubowarstwowych np. kamiennych, betonowych, granitowych, przeważnie o grubości 2 cm, które są układane na specjalnych regulowanych podkładkach umieszczonych pomiędzy posadzką a warstwą hydroizolacji.

- Posadzka na zaprawie klejowej – tradycyjne płytki układane na zaprawie klejowej.

- Posadzka żywiczna cienkowarstwowa – zazwyczaj wykonana z żywicy o grubości 2mm.

- Posadzka żywiczna typu kamienny dywan – połączenie kruszywa ze specjalną żywicą epoksydową.

Wybór odpowiednich profili okapowych

W zależności od tego, jaki rodzaj posadzki wybierzesz, nasz kalkulator zaproponuje profile okapowe, które będą najlepszym rozwiązaniem do danego typu technologii.

- Profile W10, W20, W30, W30R, W35, K60 – posadzka wentylowana.

- Profile K30, K35, K40, K100, K100R, K102, K301 – posadzka na zaprawie klejowej.

- Profile W10, W20, W30, W30R, W35, K60 – posadzka żywiczna cienkowarstwowa.

- Profile K20, K20R – posadzka żywiczna typu kamienny dywan.

Na tym etapie możesz wybrać również kolor profilu, który najbardziej Cię interesuje. 

Określenie kształtu tarasu/balkonu

W kolejnym kroku musisz określić kształt swojego balkonu lub tarasu. Możesz wybrać jeden spośród kilku dostępnych piktogramów. Jeśli kształt Twojego balkonu lub tarasu jest bardzo nietypowy, w tym kroku najlepiej skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Może okazać się, że profile dla Ciebie będziemy musieli wykonać indywidualnie na zamówienie. O nic się nie martw – dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! 

Profile tarasowe i balkonowe – wymiary 

Punkt przedostatni wymaga podania wymiarów Twojego balkonu lub tarasu. Pamiętaj o tym, by dokładnie wymierzyć swoją powierzchnię, tak aby wszystkie parametry się dokładnie zgadzały. Jest to konieczne by określić odpowiednią ilość potrzebnych materiałów. W zależności od kształtu Twojej powierzchni musisz podać długość i/lub szerokość każdej krawędzi.

Podsumowanie

W podsumowaniu możesz zobaczyć wszystkie podane przez Ciebie parametry dotyczące Twojego balkonu lub tarasu, ilość oraz rodzaj potrzebnych profili okapowych, informację o tym, ile materiału zużyjesz, a ile centymetrów pozostanie niewykorzystanych oraz poniesiony przez Ciebie koszt za produkty. Możesz zobaczyć również wszystkie komponenty, jakie będą Ci potrzebne podczas montażu okapników (m. in. łączniki, odbojniki czy narożniki).

W tym kroku możesz złożyć zamówienie lub w razie pojawienia się pytań lub jakichkolwiek problemów – wysłać do nas wiadomość mailową z pytaniem. Pamiętaj o tym, że przedstawiona kalkulacja materiałowa jest wartością orientacyjną. Podany wynik dotyczy pojedynczego balkonu lub tarasu. Jeśli posiadasz więcej powierzchni wypoczynkowych tego typu musisz wykonać kalkulację do każdej z nich z osobna. Podane wielokrotności nie podlegają optymalizacji. Przed ostatecznym złożeniem zamówienia szczegółowo sprawdź poprawność podanych danych, a także ilość potrzebnych materiałów. Super Profile odpowiada na podane przez Klienta obliczenia oraz wprowadzone dane.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium