Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Tagi
 

Hydroizolacja balkonów i tarasów – zastosowanie membrany EPDM

0

Wybierając posadzkę wentylowaną, podniesioną na swój balkon lub taras trzeba mieć na uwadze fakt, iż w tym przypadku bardzo ważne jest zastosowanie bardzo dobrej hydroizolacji. To, jak zabezpieczymy nasz taras lub balkon ma bardzo duży wpływ na jego późniejsze użytkowanie. Hydroizolacja daje pewność, że woda powstała podczas opadów deszczu lub śniegu nie przeniknie w głąb budynku i nie wyrządzi przy tym żadnych, bardzo często nieodwracalnych szkód.

Na rynku istnieje wiele różnych metod hydroizolacji, jednak do zabezpieczenia balkonu lub tarasu najlepszym, łatwym i bezproblemowym sposobem z pewnością będzie zastosowanie membrany EPDM.

Hydroizolacja balkonów i tarasów – zastosowanie membrany EPDM

 

Jak działa hydroizolacja z użyciem membrany EPDM?

Hydroizolacja ma za zadanie chronić balkon lub taras przed szkodliwym działaniem zalegającej wody. Stanowi barierę ochronną, która gwarantuje zatrzymanie procesu wnikania wody w głąb budynku przez źle zabezpieczony balkon lub taras. Brak zalegającej wody to również pewność, że nie pojawi się ryzyko wystąpienia grzybów lub pleśni. Zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji wydłuża żywotność konstrukcji, dzięki czemu balkony tarasy pozostają w świetnej kondycji przez wiele lat użytkowania. Wybór membrany z oferty Super Profile to gwarancja niezawodnej izolacji.

Charakterystyka membrany EPDM

Membrana EPDM składa się z kilku warstw, dzięki czemu gwarantuje pełną skuteczność. Do produkcji wykorzystuje się kauczuk syntetyczny i włókno szklane. Kauczuk syntetyczny otrzymuje się w procesie polimeryzacji propylenu, etylenu i monomeru oraz dodatku specjalnych uzupełniaczy. W wyniku polimeryzacji powstaje gumowa masa, którą następnie poddaje się wulkanizacji. Ogrzewanie materiału podczas procesu wulkanizacji tworzy strukturę o charakterze sieci, dzięki czemu w efekcie końcowym zapewnia on pełną izolację. Włókno szklane natomiast ma za zadanie zapewniać wysoką wytrzymałość produktu niwelując ryzyko powstawania uszkodzeń podczas użytkowania. Zastosowanie membrany EPDM z oferty Super Profile jest bardzo proste i bezproblemowe. Nie wymaga pomocy specjalisty oraz zastosowania profesjonalnych narzędzi. Membrana EPDM jest gwarancją skutecznej ochrony balkonu lub tarasu przez bardzo długi okres użytkowania.

Zalety membrany EPDM

  • Szybki, łatwy i bezproblemowy montaż bez użycia profesjonalnych narzędzi. Nie stanowi problemu dla osób, które prywatnie remontują balkon.
  • Można ją montować do różnych powierzchni, taki jak: beton, drewno, plastik, stal.
  • Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.
  • Charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć.
  • Ewentualnie powstałe uszkodzenia np. pęknięcia można w szybki i łatwy sposób naprawić.
  • Jest odporna na chemikalia
  • Podlega recyklingowi, nie posiada plastyfikatorów i jest wysoce ekologiczna.
  • Cechuje się bardzo dużą rozciągliwością, nawet do 400%.
  • Jest odporna na ozon i promieniowanie słoneczne.
  • Dobrze radzi sobie z izolacją nawet przy małym spadku balkonu lub tarasu.

Jak widać wybór membrany EPDM jako izolacji niesie za sobą wiele zalet. Będzie więc najlepszym wyborem dla osób, które chcą w pełni cieszyć się z użytkowania swojego balkonu lub tarasu, nie martwiąc się o możliwość wystąpieniem jakichkolwiek niedogodności.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium