Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Tagi
 

Hydroizolacja balkonów i tarasów – jak zrobić to dobrze?

0

Balkony i tarasy stanowią nieodzowną część budynku, są jednak skonstruowane w taki sposób, że zawsze wystają poza jego obrys. Będą zatem narażone na działanie różnych warunków atmosferycznych takich jak deszcz czy śnieg. Jeśli planujesz remont swojego balkonu lub tarasu, to wiosna oraz lato są świetną porą na to, by się za to zabrać. Musisz jednak pamiętać o tym, by zadbać o odpowiednią hydroizolację.

Właściwa hydroizolacja balkonów i tarasów. Dlaczego warto zadbać o nią także wiosną i latem?

Hydroizolacja balkonu 

Mogłoby się wydawać, że cieplejsze pory roku w żaden sposób nie szkodzą naszym balkonom i tarasom. Jednak także i w tym okresie ulegają one zniszczeniom. Oprócz zakupu odpowiedniej posadzki warto zastanowić się także nad wyborem odpowiednich membran i uszczelnień do balkonów i tarasów. Właściwa hydroizolacja jest kluczem do bezproblemowego balkonu oraz tarasu na długie lata.

Jak zabezpieczyć taras lub balkon?

Wiosną oraz latem również mamy do czynienia z wieloma czynnikami, które przyczyniają się do niszczenia i zużywania warstwy izolacyjnej. Są to:

Zmienne warunki atmosferyczne

Początek wiosny to czas, kiedy pogoda jest bardzo zmienna. Bardzo często pada deszcz, deszcz ze śniegiem a nawet śnieg, innym razem natomiast mamy słoneczną pogodę. Cieplejsze pory roku są również obfite w gwałtowne burze, a nawet grad. Jeśli na naszym balkonie lub tarasie zastosujemy nieodpowiednią hydroizolację lub będzie ona uszkodzona, może to spowodować, że do wnętrza naszego budynku będzie przedostawała się wilgoć, co z kolei stwarza idealne środowisko dla szkodliwych dla naszego zdrowia grzybów oraz pleśni.

Wysokie temperatury i bezpośrednia ekspozycja na słońce

Wiosna oraz lato, to pory roku, w których dominują wysokie temperatury. Konstrukcja balkonu lub tarasu jest skonstruowana w taki sposób, że prawie zawsze wystawiona jest na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych. W skrajnych przypadkach posadzka może nagrzewać się do ekstremalnych temperatur. Jeśli na balkonie lub tarasie nie zostanie zastosowana odpowiednia izolacja, która będzie odporna na wysokie temperatury, po pewnym czasie po prostu ulegnie zniszczeniu. Materiał może się kruszyć lub rozszerzać się, w konsekwencji tego nie będzie już skuteczny i przestanie spełniać swoje zadania. W najgorszym wypadku może doprowadzić do uszkodzeń posadzki lub innych części budynku.

Wzmożony ruch na balkonie lub tarasie

Wiosną i latem nasze balkony i tarasy są szczególnie często eksploatowane, w porównaniu np. do zimy, gdy praktycznie z nich nie korzystamy. Wzmożony ruch, a także częste przesuwanie mebli czy donic z kwiatami może mieć negatywny wpływ na znajdującą się pod posadzką warstwę izolacyjną. Duże obciążenie posadzki prowadzi do uszkodzeń powłok hydroizolacyjnych, przez co w późniejszych sezonach przestaje ona być wystarczająco szczelna.

Jaka hydroizolacja na balkon?

Przed przystąpieniem do remontu balkonu lub tarasu warto zadbać o odpowiednią hydroizolację i dopasować ją do podłoża i typu posadzki, którą planujesz zamontować. W asortymencie sklepu Super Profile znajdziesz zarówno membrany EPDM jak i PVC, które pomogą Ci w stworzeniu bezusterkowego balkonu lub tarasu. Nasze produkty są bezproblemowe w montażu, odporne na wodę, rozciąganie i niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wysokie temperatury, deszcz czy śnieg. Odpowiednia hydroizolacja zabezpieczy efekty Twojej pracy oraz przedłuży trwałość wybranej przez Ciebie posadzki.

Pamiętaj również o tym, by na bieżąco sprawdzać stan swojej posadzki i warstw znajdujących się pod nią. Dzięki temu będziesz mógł szybko zauważyć ewentualnie powstałe małe uszkodzenia, które będą łatwe do naprawienia. Regularna konserwacja i ochrona tarasu lub balkonu sprawi, że będziesz mógł cieszyć się swoją strefą wypoczynku przez długie lata.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium