Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Tagi
 

Dlaczego warto postawić na montaż posadzki wentylowanej na tarasie lub balkonie?

0

Posadzka wentylowana, inaczej podniesiona, to bardzo popularny montaż płyt ceramicznych, kamiennych i betonowych, a także desek tarasowych na balkonach i tarasach. Montaż polega na układaniu płyt na specjalnych wspornikach (podkładkach), dzięki którym pomiędzy płytami a podłożem powstaje przestrzeń wentylacyjna, która zapobiega gromadzeniu się wilgoci i umożliwia swobodny przepływ powietrza.

Dlaczego warto postawić na montaż posadzki wentylowanej na swoim tarasie lub balkonie?

Podkładka pod płyty tarasowe 

W SuperProfile przygotowaliśmy dla Ciebie różnego rodzaju podkładki tarasowe, które zwiększą trwałość i stabilność nawierzchni pod posadzką, a także wyeliminują wszelkie nierówności. Dzięki nim zostaje zachowana odpowiednia cyrkulacja powietrza pomiędzy podłożem a posadzką, przez co unikamy utrzymywania się wilgoci i niszczenia materiałów.

Montaż wsporników tarasowych

Wsporniki tarasowe są bezproblemowe i bardzo łatwe w zastosowaniu, z powodzeniem możemy montować je w pojedynkę. W razie konieczności wykonania prac konserwacyjnych pozwalają nam na sprawdzenie wybranego elementu, bez konieczności rozbierania całej posadzki. By posadzka wentylowana spełniała swoje zadanie jak najlepiej warto zadbać również o odpowiednią hydroizolację podłoża tak, by nawierzchnia znajdująca się pod posadzką nie miała bezpośredniego kontaktu z wodą powstałą podczas opadów deszczu lub śniegu. Nawierzchnia taka jak np. beton, jeśli nie będzie odpowiednio zabezpieczona, może szybko ulec zawilgoceniu. W takim wypadku woda zacznie przedostawać się w struktury budynku, a następnie do jego wnętrza. Z kolei zbyt duża ilość wilgoci w pomieszczeniach skutkuje powstawaniem grzybów i pleśni, szkodliwych dla naszego zdrowia. W tym celu do zabezpieczenia podłoża przed wilgocią stosuje się specjalne uszczelnienia i membrany EPDM lub PCV. Materiały te stanowią skuteczną barierę ochronną dla podłoża, izolując je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak woda czy wysokie temperatury.

Profile okapowe do tarasu lub balkonu 

Pamiętaj także o doborze odpowiednich profili okapowych odprowadzających wodę na zewnątrz tarasu lub balkonu. W naszym asortymencie znajdziesz okapniki dedykowane każdemu rodzajowi posadzki. Dopasowanie odpowiednich produktów, dedykowanych do rodzaju zastosowanej posadzki, da Ci pewność, że na Twoim tarasie lub balkonie nie będą pojawiały się usterki. Jeśli nie posiadasz wystarczającej wiedzy na ten temat, najlepiej skonsultuj się ze specjalistą, który doradzi Ci najlepsze rozwiązanie na taras lub balkon, który posiadasz. W Super Profile zawsze możesz liczyć na fachową pomoc. Skontaktuj się z nami, a nasi konsultanci bardzo chętnie doradzą Ci jakie produkty powinieneś wybrać.

Posadzka wentylowana – dlaczego warto?

Posadzka montowana na wspornikach, to przede wszystkim komfort i łatwość użytkowania. Wystarczy, że regularnie będziesz czyścić powierzchnię wodą z dodatkiem odpowiedniego środka myjącego, a brud i inne zanieczyszczenia, dzięki zastosowanemu podniesieniu, spłyną na zewnątrz tarasu lub balkonu.

Gwarantujemy, że jeśli zastosujesz się do wszystkich najważniejszych zasad montażu posadzki wentylowanej będziesz cieszyć się bezproblemowym tarasem lub balkonem przez długie lata. Posadzka wentylowana jest świetnym wyborem dla osób, które wcześniej nie rodziły sobie z zalegającą wodą i utrzymującą się wilgocią na płytkach czy deskach tarasowych. Dzięki temu, że pomiędzy posadzką a podłożem zostaje zachowana przestrzeń wentylacyjna unikamy wyżej wspomnianych problemów.

Po więcej wpisów zapraszamy na naszego bloga:

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium