Profile okapowe na taras i balkon

 

W łatwy sposób dopasuj system do swojej posadzki

Profil okapowy – wykończenie balkonu, tarasu lub schodów 

Właściwe wykończenie balkonu, tarasu oraz schodów jest najważniejszym czynnikiem gwarantującym trwałość naszej posadzki. Sukces trwałości to profil okapowy, który jest bardzo istotnym elementem przy wykończeniu każdego balkonu i tarasu. Profile okapowe muszą być produktem posiadającym wszystkie niezbędne normy i dokumentację aby można go było zastosować zgodnie z przeznaczeniem, bardzo ważnym czynnikiem jest to aby profil miał powłokę antykorozyjną oraz jego budowa zapewniająca szczelność okapu. Wszystkie nasze systemy okapowe spełniają te warunki, posiadają 5-letnią gwarancję, a jakość potwierdzona jest Europejską Aprobatą Techniczną oraz pełnym prawem do posługiwania się znakiem CE. Przy poprawnym wykonaniu lub remoncie balkonu/tarasu trzeba pamiętać o kompletnym dobraniu wszystkich elementów naszych systemów okapowych aby wykończenie było kompletne i szczelne.

Rodzaje profili okapowych 

Systemy profili okapowych posiadamy do trzech typów posadzki:

  • Posadzka ceramiczna – tradycyjna płytka układana na zaprawie klejowej. W tym przypadku wykończenie profilowe musi zapewnić szczelność przy styku z płytkami. Natomiast sama budowa profilu niweluje naprężenia termiczne oraz konstrukcyjne. Bardzo ważny element to powłoka antykorozyjna, która posiadają wszystkie z naszych profili.
  • Posadzka wentylowana –  jeden z najszybciej rozwijających się technologii systemów posadzkowych, cechujący się z niesamowitą trwałością. Systemy okapowe przeznaczone do posadzki wentylowanej spełniają trzy najważniejsze funkcje: dają oparcie dla całej posadzki, dają właściwe odprowadzenie wody z posadzki, wykańczają w sposób estetyczny i trwały okap balkonu lub tarasu.
  • Posadzka żywiczna – zarówno posadzka żywiczna cienkowarstwowa jak i posadzka typu „kamienny dywan” jest alternatywą dla płytek tradycyjnych układanych na zaprawie klejowej. Profile okapowe przeznaczone do posadzki żywicznej, które posiadamy w swojej ofercie spełniają wszystkie najwyższe standardy wykonania poprawnego okapu. 

Profil okapowy do tarasu wentylowanego

W tej technologii istotą jest prostota wykonania, nieważne czy jesteś profesjonalistą, czy samodzielnie planujesz wykonać taką posadzkę. Oczywiście zawsze służymy profesjonalnym doradztwem. Właściwie wykonana posadzka wentylowana daje nam gwarancję spokoju, zapewniając właściwe zabezpieczenie naszego balkonu, tarasu oraz zapewnia nam, że budynek pozostanie w dobrej kondycji technicznej. Dodatkowym bardzo ważnym elementem i jednym z najważniejszych przy wykonaniu posadzki w systemie wentylowanym są wsporniki i podkładki tarasowe, na których układamy płyty grubowarstwowe lub deski tarasowe. Podkładki i wsporniki są stosowane do płyt kamiennych, ceramicznych, betonowych oraz wszelkich posadzek z wykorzystaniem desek tarasowych. Oferujemy podkładki, które cechują się bardzo prostą i trwałą budową, co gwarantuje stabilność i łatwe układanie posadzki. 

Źle dobrane profile okapowe – wszystko, co musisz wiedzieć 0
Źle dobrane profile okapowe – wszystko, co musisz wiedzieć

Prawidłowe dobranie profili okapowych jest szczególnie ważne przy projektowaniu i budowie budynków. Odpowiednio dobrane okapniki zapewniają prawidłowy odpływ wilgoci, a także skutecznie chronią elewację przed możliwością wystąpienia ewentualnych uszkodzeń. Zastosowanie nieodpowiednich produktów okapowych może jednak prowadzić do powstawania poważnych problemów.

czytaj całość »
6 najczęstszych błędów w układaniu płytek ceramicznych 0
6 najczęstszych błędów w układaniu płytek ceramicznych

Układanie płytek ceramicznych to sztuka łącząca w sobie precyzję, wiedzę i doświadczenie. Mimo to, nawet doświadczeni glazurnicy popełniają pewne błędy, które mogą wpływać na estetykę i trwałość wykończenia. Oto sześć najczęstszych wpadek, jakich warto unikać.

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć balkonu w kształcie łuku? 0
Jak zabezpieczyć balkonu w kształcie łuku?

Jeśli posiadasz balkon w kształcie łuku, być może zastanawiasz się, jak zapewnić skuteczne odwodnienie i zabezpieczenie posadzki tarasu lub balkonu. Często standardowe profile okapowe nie wystarczają do takiego kształtu balkonu. Na szczęście, istnieje rozwiązanie, które pozwoli Ci na skuteczne i łatwe odwodnienie balkonu w kształcie łuku – profile okapowe łukowe.

czytaj całość »

Polecane produkty

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Zamówienie za kwotę powyżej 400 zł - gwarantuje darmową wysyłkę (przedpłata oraz pobranie) tylko na terenie Polski.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 430,11 Lei.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium