Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Tagi
 

Posadzka wentylowana montowana na podkładkach dystansowych

0
Posadzka wentylowana montowana na podkładkach dystansowych

Planując remont tarasu powinniśmy dobrze przemyśleć to, w jaki sposób zamontujemy posadzkę. To, jak ją ułożymy ma bardzo duży wpływ na jej żywotność oraz bezproblemowe użytkowanie. Niewłaściwie wykonany montaż może skutkować niszczeniem warstw podposadzkowych, hydroizolacji, krawędzi tarasu czy całej elewacji.

Znakomitym wyborem ułatwiający eksploatację tarasu będzie wykonanie posadzki wentylowanej. Do wykonania tego rodzaju posadzki wykorzystuje się deski oraz różnego rodzaju płyty np. kamienne, ceramiczne czy betonowe. Podłogę układa się na podkładkach dystansowych, które oddzielają ją od podłoża. Montaż zazwyczaj jest bardzo prosty i nie powinien sprawić jakichkolwiek problemów. Nie wymaga zastosowania żadnego rodzaju uszczelnień, fug, klejów oraz zapraw cementowych, które bardzo często pękają i z biegiem lat odkształcają się. 

Konstrukcja tarasu wentylowanego pozwala na to by powstała podczas opadów deszczu lub śniegu woda mogła bez problemu wnikać w szczeliny między płytami. Dzięki temu nie zbiera się ona na powierzchni, tylko swobodnie spływa po warstwie hydroizolacyjnej aż do krawędzi tarasu, gdzie zostaje bezpośrednio odprowadzana do rynny lub na zewnątrz tarasu.

Stosując tę metodę bez problemu możemy postawić na płyty betonowe i kamienne, które w przypadku tradycyjnego montażu mają tendencję do nasiąkania. Świetnym wyborem będą również płytki ceramiczne wielkoformatowe mające skłonność do pęknięć, gdy kładzie się je bezpośrednio na zaprawę. Układanie takich posadzek na podkładkach dystansowych znacznie obniża stopień ich narażenia na powstawanie uszkodzeń. Taki rodzaj montażu chroni również warstwę hydroizolacyjną przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych.

Wsporniki tarasowe pozwalają także na remont starego tarasu, w którym uprzednio zastosowano płytki ceramiczne położone na kleju. W tym przypadku stosuje się wsporniki o niskiej wysokości np. 12 mm.

Bezinwazyjność instalacji płyt przy wykorzystaniu podkładek tarasowych jest zdecydowanie największym udogodnieniem w przypadku podejrzenia wystąpienia awarii. Podkładki pozwalają na szybki demontaż pojedynczych płyt, dzięki czemu mamy wgląd w przestrzeń pod posadzką.

Pomimo tego, że system ten pozwala na samodzielny montaż, powinniśmy mieć na uwadze możliwość napotkania ewentualnych trudności. Musimy mieć pewność, że woda ściekająca z płytek nie będzie zbierała się przy krawędziach, a pod posadzką nie zalegną zanieczyszczenia. Kładzione płyty muszą stanowić stabilne podłoże, które nie będzie klawiszowało, rozsuwało się czy tworzyło nierówności. Jeśli nie mamy pewności, że wykonana przez nas posadzka w przyszłości nie sprawi tam problemów powinniśmy zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnych monterów. Specjalista posiadający doświadczenie w tego rodzaju instalacjach zwróci uwagę na wszystkie szczegóły i mankamenty tarasu, sporządzi projekt, a także dobierze odpowiednie podkładki tarasowe oraz inne, potrzebne materiały.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium