Zapraszamy na nasz Blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Tagi
Rabat za zdjecie
 
Wsporniki i podkładki tarasowe 0
Wsporniki i podkładki tarasowe

 

Wsporniki tarasowe

 

Planując wykonanie na naszym tarasie lub balkonie podniesionej posadzki musimy pamiętać o wyposażeniu się w odpowiednie, niezbędne materiały. Jednymi z nich są podkładki tarasowe, dzięki którym zwiększysz trwałość oraz stabilność swojej posadzki, a także wyrównasz ewentualne nierówności w podłożu.

Wsporniki tarasowe mają zastosowanie przy wielu rodzajach posadzek, między innymi z płyt betonowych, ceramicznych, kamiennych, ale też przy zastosowaniu desek tarasowych. Zapewniają one skuteczne odprowadzanie wody, a także cyrkulację powietrza, dzięki czemu materiały nie są narażone na zawilgocenia.

W naszym asortymencie posiadamy podkładki pod taras wentylowany renomowanej marki Renoplast. Innowacyjny system wsporników pozwala na szybki i łatwy montaż poszczególnych elementów posadzki. Produkty marki Renoplast zostały zaprojektowane tak, by w przyszłości ułatwiały wykonywanie prac konserwacyjnych, a w razie uszkodzenia jednego z elementów wymiana była szybka i nie sprawiała kłopotów.

 

Wsporniki marki Renoplast występują 3 rodzajach:

 

1. SMART

Ich specjalna, modułowa budowa pozwala na niezależne podparcie płyt posadzki w każdym ich punkcie. Krążki dystansowe umożliwiają stabilne niwelowanie ewentualnych nierówności w podłożu. Występują w różnych grubościach – 0,5 mm, 1 mm, 2 mm, 3 mm. Podkładka SMART dzięki swojej budowie idealnie sprawdzi się w użyciu z tulejami dystansowymi, pozwala wówczas podnieść posadzkę do 20 cm.

Podkłądki występują w dwóch rozmiarach fugi:

Do podkładek tarasowych SMART możemy również zatosować rury dystansowe

 

2. UNI

Podkładki te mają przeznaczenie do posadzek z płyt grubowarstwowych ceramicznych, kamiennych lub betonowych, układanych bezpośrednio na warstwie hydroilozacji. Zastosowanie klinów poziomujących umożliwia płynną regulację wysokości w zakresie 12-20 mm, co pozwala na bardzo prostą i szybką niwelację ewentualnej nierówności podłoża.

 

3. RENOPAD

Ten rodzaj wsporników jest dedykowany do posadzek wentylowanych. Podkładki RENOPAD posiadają wymienne nakładki, dzięki czemu mogą być stosowane zarówno w przypadku posadzek układanych z płyt ceramicznych, kamiennych lub betonowych, jak i tych z desek drewnianych na legarach lub kompozytowych. Wykręcane podkładki RENOPAD są dostępne w dwóch wariantach dedykowanych pod płyty tarasowe oraz deski tarasowe. Występują w 5 rozmiarach – od 17 mm do 195 mm wysokości.

 

W naszym asortymencie podkładki sprzedawane są na sztuki. Istnieje również możliwość zakupienia wsporników tarasowych w zestawie.

 

Zestaw SMART fuga 2 mm na 1,5 m2 zawiera:

 

Podkładki te umożliwiają wykonanie posadzek na balkonach lub tarasach podniesionych (wentylowanych), wraz z podposadzkowym odprowadzaniem wody.

Niezależnie od tego, jaka izolacja została zastosowana, wsporniki marki Renoplast mogą być stosowane przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

W razie remontu czy jakichkolwiek napraw można je łatwo zdemontować bez ingerencji w posadzkę i niszczenia jej.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium