Profile okapowe na taras i balkon

 

W łatwy sposób dopasuj system do swojej posadzki

Profil okapowy – wykończenie balkonu, tarasu lub schodów 

Właściwe wykończenie balkonu, tarasu oraz schodów jest najważniejszym czynnikiem gwarantującym trwałość naszej posadzki. Sukces trwałości to profil okapowy, który jest bardzo istotnym elementem przy wykończeniu każdego balkonu i tarasu. Profile okapowe muszą być produktem posiadającym wszystkie niezbędne normy i dokumentację aby można go było zastosować zgodnie z przeznaczeniem, bardzo ważnym czynnikiem jest to aby profil miał powłokę antykorozyjną oraz jego budowa zapewniająca szczelność okapu. Wszystkie nasze systemy okapowe spełniają te warunki, posiadają 5-letnią gwarancję, a jakość potwierdzona jest Europejską Aprobatą Techniczną oraz pełnym prawem do posługiwania się znakiem CE. Przy poprawnym wykonaniu lub remoncie balkonu/tarasu trzeba pamiętać o kompletnym dobraniu wszystkich elementów naszych systemów okapowych aby wykończenie było kompletne i szczelne.

Rodzaje profili okapowych 

Systemy profili okapowych posiadamy do trzech typów posadzki:

  • Posadzka ceramiczna – tradycyjna płytka układana na zaprawie klejowej. W tym przypadku wykończenie profilowe musi zapewnić szczelność przy styku z płytkami. Natomiast sama budowa profilu niweluje naprężenia termiczne oraz konstrukcyjne. Bardzo ważny element to powłoka antykorozyjna, która posiadają wszystkie z naszych profili.
  • Posadzka wentylowana –  jeden z najszybciej rozwijających się technologii systemów posadzkowych, cechujący się z niesamowitą trwałością. Systemy okapowe przeznaczone do posadzki wentylowanej spełniają trzy najważniejsze funkcje: dają oparcie dla całej posadzki, dają właściwe odprowadzenie wody z posadzki, wykańczają w sposób estetyczny i trwały okap balkonu lub tarasu.
  • Posadzka żywiczna – zarówno posadzka żywiczna cienkowarstwowa jak i posadzka typu „kamienny dywan” jest alternatywą dla płytek tradycyjnych układanych na zaprawie klejowej. Profile okapowe przeznaczone do posadzki żywicznej, które posiadamy w swojej ofercie spełniają wszystkie najwyższe standardy wykonania poprawnego okapu. 

Profil okapowy do tarasu wentylowanego

W tej technologii istotą jest prostota wykonania, nieważne czy jesteś profesjonalistą, czy samodzielnie planujesz wykonać taką posadzkę. Oczywiście zawsze służymy profesjonalnym doradztwem. Właściwie wykonana posadzka wentylowana daje nam gwarancję spokoju, zapewniając właściwe zabezpieczenie naszego balkonu, tarasu oraz zapewnia nam, że budynek pozostanie w dobrej kondycji technicznej. Dodatkowym bardzo ważnym elementem i jednym z najważniejszych przy wykonaniu posadzki w systemie wentylowanym są wsporniki i podkładki tarasowe, na których układamy płyty grubowarstwowe lub deski tarasowe. Podkładki i wsporniki są stosowane do płyt kamiennych, ceramicznych, betonowych oraz wszelkich posadzek z wykorzystaniem desek tarasowych. Oferujemy podkładki, które cechują się bardzo prostą i trwałą budową, co gwarantuje stabilność i łatwe układanie posadzki. 

Jak zamontować sznur dylatacyjny? Prosty poradnik 0
Jak zamontować sznur dylatacyjny? Odpowiadamy!

Sznur dylatacyjny jest ważnym elementem przy montażu różnych powierzchni, takich jak płytki czy panele podłogowe. Dzięki niemu można zapobiec pękaniu i uszkodzeniu materiałów w wyniku naturalnej ekspansji i skurczu, które występują w zależności od warunków atmosferycznych i temperatury. Jeśli zastanawiasz się, jak zamontować sznur dylatacyjny, mamy dla Ciebie krótką instrukcję krok po kroku.

czytaj całość »
Zewnętrzne oświetlenie LED – romantyczny nastrój na tarasie lub balkonie 0
Ożyw swój taras eleganckim oświetleniem LED!

Oświetlenie LED to niezwykle popularne rozwiązanie nie tylko wewnętrzne, ale również zewnętrzne. Dzięki swojej trwałości, efektywności energetycznej oraz różnorodnym możliwościom regulacji, coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie LED-owego oświetlenia na swoim tarasie. Dlaczego? Ponieważ Nie tylko daje to fantastyczne efekty wizualne, ale również przyczynia się do stworzenia wyjątkowej atmosfery i przyjemnej przestrzeni do relaksu.

czytaj całość »

Polecane produkty

Profil okapowy K30 Renoplast Profil okapowy K30 Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

42,69 €

szt.
zobacz więcej
Profil schodowy SC2 Renoplast Profil schodowy SC2 Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

13,59 €

zobacz więcej
Profil okapowy W35+ Renoplast Profil okapowy W35+ Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

56,46 €

szt.
zobacz więcej
Profil okapowy K40 Renoplast Profil okapowy K40 Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

64,91 €

szt.
zobacz więcej
Profil schodowy V Renoplast Profil schodowy V Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

7,93 €

szt.
zobacz więcej
Profil okapowy K20 Renoplast Profil okapowy K20 Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

42,69 €

szt.
zobacz więcej
Profil okapowy K102 Renoplast Profil okapowy K102 Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

34,92 €

szt.
zobacz więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Zamówienie za kwotę powyżej 400 zł - gwarantuje darmową wysyłkę (przedpłata oraz pobranie) tylko na terenie Polski.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 83,47 €.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium