Profile okapowe na taras i balkon

 

W łatwy sposób dopasuj system do swojej posadzki

Profil okapowy – wykończenie balkonu, tarasu lub schodów 

Właściwe wykończenie balkonu, tarasu oraz schodów jest najważniejszym czynnikiem gwarantującym trwałość naszej posadzki. Sukces trwałości to profil okapowy, który jest bardzo istotnym elementem przy wykończeniu każdego balkonu i tarasu. Profile okapowe muszą być produktem posiadającym wszystkie niezbędne normy i dokumentację aby można go było zastosować zgodnie z przeznaczeniem, bardzo ważnym czynnikiem jest to aby profil miał powłokę antykorozyjną oraz jego budowa zapewniająca szczelność okapu. Wszystkie nasze systemy okapowe spełniają te warunki, posiadają 5-letnią gwarancję, a jakość potwierdzona jest Europejską Aprobatą Techniczną oraz pełnym prawem do posługiwania się znakiem CE. Przy poprawnym wykonaniu lub remoncie balkonu/tarasu trzeba pamiętać o kompletnym dobraniu wszystkich elementów naszych systemów okapowych aby wykończenie było kompletne i szczelne.

Rodzaje profili okapowych 

Systemy profili okapowych posiadamy do trzech typów posadzki:

  • Posadzka ceramiczna – tradycyjna płytka układana na zaprawie klejowej. W tym przypadku wykończenie profilowe musi zapewnić szczelność przy styku z płytkami. Natomiast sama budowa profilu niweluje naprężenia termiczne oraz konstrukcyjne. Bardzo ważny element to powłoka antykorozyjna, która posiadają wszystkie z naszych profili.
  • Posadzka wentylowana –  jeden z najszybciej rozwijających się technologii systemów posadzkowych, cechujący się z niesamowitą trwałością. Systemy okapowe przeznaczone do posadzki wentylowanej spełniają trzy najważniejsze funkcje: dają oparcie dla całej posadzki, dają właściwe odprowadzenie wody z posadzki, wykańczają w sposób estetyczny i trwały okap balkonu lub tarasu.
  • Posadzka żywiczna – zarówno posadzka żywiczna cienkowarstwowa jak i posadzka typu „kamienny dywan” jest alternatywą dla płytek tradycyjnych układanych na zaprawie klejowej. Profile okapowe przeznaczone do posadzki żywicznej, które posiadamy w swojej ofercie spełniają wszystkie najwyższe standardy wykonania poprawnego okapu. 

Profil okapowy do tarasu wentylowanego

W tej technologii istotą jest prostota wykonania, nieważne czy jesteś profesjonalistą, czy samodzielnie planujesz wykonać taką posadzkę. Oczywiście zawsze służymy profesjonalnym doradztwem. Właściwie wykonana posadzka wentylowana daje nam gwarancję spokoju, zapewniając właściwe zabezpieczenie naszego balkonu, tarasu oraz zapewnia nam, że budynek pozostanie w dobrej kondycji technicznej. Dodatkowym bardzo ważnym elementem i jednym z najważniejszych przy wykonaniu posadzki w systemie wentylowanym są wsporniki i podkładki tarasowe, na których układamy płyty grubowarstwowe lub deski tarasowe. Podkładki i wsporniki są stosowane do płyt kamiennych, ceramicznych, betonowych oraz wszelkich posadzek z wykorzystaniem desek tarasowych. Oferujemy podkładki, które cechują się bardzo prostą i trwałą budową, co gwarantuje stabilność i łatwe układanie posadzki. 

Schody zewnętrzne przylegające do tarasu – wszystko o schodach wentylowanych 0
Schody zewnętrzne przylegające do tarasu – wszystko o schodach wentylowanych

Budowa schodów zewnętrznych, szczególnie tych przylegających do tarasu, to zadanie, które wymaga nie tylko precyzji, ale także odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Wybór odpowiednich materiałów, zaplanowanie konstrukcji, a także zastosowanie odpowiednich technologii to kluczowe aspekty, które decydują o trwałości i funkcjonalności schodów. Czy warto więc zainwestować w profesjonalny sprzęt i materiały? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, takich jak skala projektu, dostępność czasu, a także indywidualne preferencje i oczekiwania.

czytaj całość »
Podkład pod posadzkę – cechy i przygotowanie 0
Podkład pod posadzkę – cechy i przygotowanie

Planowanie i przygotowanie podkładu pod posadzkę to jeden z najważniejszych etapów prac wykończeniowych. Aby posadzka była trwała i estetycznie wykończona, konieczne jest przestrzeganie kilku zasad. Poniżej przedstawiamy, na co należy zwrócić uwagę przygotowując podkład pod posadzkę.

czytaj całość »
Jak zabezpieczyć taras na zimę? Poradnik 0
Jak zabezpieczyć taras na zimę? Poradnik

Zima w pełni panoszy nam się za oknami przynosząc ze sobą śnieg i niskie temperatury. W tym czasie nasze domy, a szczególnie tarasy, są wystawione na działanie ekstremalnych warunków pogodowych. Jednym z najważniejszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, są szczeliny między płytkami tarasowymi. Woda z topniejącego śniegu może przedostać się do tych szczelin, a w konsekwencji doprowadzić do uszkodzenia posadzki. Jak zatem przygotować taras na zimowe warunki i zapewnić mu odpowiednią ochronę?

czytaj całość »

Polecane produkty

Profil okapowy K102 Renoplast Profil okapowy K102 Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

167,37 zł

szt.
zobacz więcej
Profil okapowy Renoplast W60 Profil okapowy Renoplast W60
Producent: Renoplast
Cena:

302,80 zł

szt.
zobacz więcej
Profil okapowy W30 Renoplast Profil okapowy W30 Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

323,16 zł

szt.
zobacz więcej
Profil schodowy SC2 Renoplast Profil schodowy SC2 Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

65,13 zł

zobacz więcej
Profil okapowy W35+ Renoplast Profil okapowy W35+ Renoplast
Producent: Renoplast
Cena:

270,57 zł

szt.
zobacz więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Zamówienie za kwotę powyżej 400 zł - gwarantuje darmową wysyłkę (przedpłata oraz pobranie) tylko na terenie Polski.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 400,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium